Slow Polska
Blog

Jak UKOIć życie, czyli inwestycja w harmonię

Najnowsze raporty alarmują, że średni czas korzystania z naszych smartfonów wynosi ponad 3 godziny dziennie. Co więcej, statystyczny użytkownik telefonu sięga po niego 58 razy w ciągu doby! Dlaczego o tym piszemy? Dzisiejsze tempo życia sprawia, że coraz częściej pochylamy się nad interaktywnymi ekranami telefonów i tabletów, gdy nad naszymi głowami życie płynie nieco wolniej. Czy pamiętasz jeszcze uczucie ekscytacji na widok spadającej gwiazdy lub kojące obserwowanie płynących chmur? Jeśli odpowiedź brzmi nie- czas to zmienić!

Mapa Skarbów

UKOI to innowacyjny koncept mobilnych domków, które zostały zaprojektowane w zgodzie z przyrodą. Wbrew trendom,  ta mobilna chatka została dopasowana do panujących okoliczności natury tak, aby idealnie wkomponować się w równowagę miejsca.

Lokalizacja każdego obiektu jest dokładnie weryfikowana i sprawdzana, co gwarantuje pełen spokój i komfort pobytu. Świetnym przykładem jest pionierski domek, usytuowany w miejscowości Lucimia, tuż obok Kazimierza Dolnego.

Przestrzenna polana pozwala na całkowity relaks oraz aktywny wypoczynek. Specjalne miejsce na ognisko wprowadza intymną i bardzo klimatyczną atmosferę, a kurtyna z zielonych drzew gwarantuje nam prywatność, energię oraz zatracony kontakt z przyrodą.

Projekt UKOI uwzględnia stworzenie sieci punktów, które łączy jedno- unikalne okoliczności natury. Tak tworzy się specjalna mapa, która umożliwia odkrywanie prawdziwych cudów polskiego krajobrazu!

Więcej niż zero

To właśnie ogromne podniebne okno jest znakiem rozpoznawczym domków spod znaku UKOI. Świetlik zlokalizowany jest tuż nad niezwykle wygodnym i przestronnym łóżkiem, dzięki czemu kącik odpoczynku jest po prostu magiczny. Wyobraź sobie setki migoczących światełek, które kołyszą do snu oraz ciepłe promienie słoneczne tuż o poranku!

Jednak mobilny charakter obiektu wcale nie oznacza braku wygody- wręcz przeciwnie. Wchodząc do wnętrza domku, mamy wrażenie, że trafiamy do pokoju hotelowego o niezwykle wysokich standardach oraz bardzo przemyślanej i nowatorskiej stylistyce.

UKOI zawiera wszystko, co niezbędne do komfortowego pobytu. Jednocześnie, przestrzeń została pozbawiona zbędnych składników. Co to oznacza w praktyce?

To, że UKOI jest prawdziwą ideą ekologicznego balansu, a nie kolejnym produktem branży turystycznej. Dbałość o naturę łączy się tutaj z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologii.

Świadczy o tym już sam proces produkcji, który wyróżnia się ogromną precyzją, a w konsekwencji minimalną ilością odpadów, maksymalną żywotnością elementów oraz świetnymi wynikami utrzymania warunków termicznych podczas użytkowania. Montaż odbywa się na podstawie zasady 3 x zero: zero betonu, zero buldożerów, zero wycinania drzew.

Tak odpowiedzialne i świadome podejście do ekologii czuć podczas każdej sekundy pobytu. Naturalne materiały oraz design sprawiają, że domek staje się częścią lokalnej historii. Goście otrzymują do dyspozycji przestrzeń rekreacyjną z niezapomnianym widokiem, miejsce kuchenne, a także w pełni wyposażoną łazienkę. Gwarantujemy, że widok podczas codziennej toalety jest hipnotyzujący!

Autorzy przyszłości

Bardzo ważnym ogniwem każdej idei są jej korzenie. Co interesujące, domki umieszczone w uroczych zakątkach polskiej natury mają swój początek w dżungli ogromnych wieżowców, pędzącej mody oraz nieustannego pośpiechu. Autorzy projektu są najlepszym przykładem na to, że każdy człowiek potrzebuje regularnych relacji z przyrodą. To właśnie dlatego koncepcja UKOI jest tak autentyczna.

Pierwszym inicjatorem jest Bartłomiej Kraciuk, wizjoner łączący architekturę z aktualnymi trendami- jego autorskie prace zostały wielokrotnie nagradzane. Nikodem Rozbicki to drugi założyciel projektu, a jednocześnie przedstawiciel młodego pokolenia aktorów. Nieposkromiona kreatywność i energia Nikodema pomaga w kreowaniu wizerunku marki.

Mieszanka ogromnego doświadczenia, świeżości i ambicji sprawia, że domki UKOI są dowodem innowacji w branży turystycznej. Sieć mikrohoteli otoczonych naturą to nie tylko szansa dla osób poszukujących odpoczynku, ale również model biznesowy na europejską i światową skalę!

Gra w zielone

Kiedy prawdziwa pasja spotyka się z ogromnymi aspiracjami, tworzy się przestrzeń do zarabiania- tak jest także w przypadku UKOI. Domki są częścią ODPOCZNIJ S.A., czyli firmy zajmującej się produkcją i rozwojem sieci ekoturystycznych punktów noclegowych.

Dynamiczny progres projektu sprawił, że właściciele zdecydowali się na model crowdfundingowy. Prywatni inwestorzy otrzymują szansę zainwestowania w pomysł założycieli. Taka strategia pozwala na szybszą ekspansję idei oraz szereg korzyści dla inwestorów.

Benefity zależą od wybranego pakietu inwestycyjnego i obejmują między innymi dostęp do zamkniętej grupy inwestorskiej, rabaty lub bezpłatne noclegi w UKOI, a nawet kolację z założycielami spółki. Model biznesowy bazuje na bardzo szczegółowej analizie rynku, sprawdzonych rozwiązaniach i know-how, rosnącej grupie zainteresowanych odbiorców, redukcji formalności i kosztów oraz dążeniach do szybkiego zwrotu z inwestycji.

SKLEP

DOŁĄCZ DO PODRÓŻY