Lawendowy Ląd

Lawendowy zapach lata

  • Województwo: Wielkopolskie
  • Miejscowość: Ląd
  • Cena / doba: 280 PLN
  • Rodzaj: Apartament
  • Maks. liczba osób: 4
  • Zwierzęta: Tak
Więcej

Staramy się by wybierane przez nas miejsca posiadały unikatowy i wyjątkowy charakter. Chcemy by myśl przewodnia każdego odwiedzanego przez nas punktu mogła zaoferować gościom coś nowego czego wcześniej nie widzieli i dała in niezapomniane doświadczenie. 

Tak właśnie stało się z tym ośrodkiem. W krótkim opisie można powiedzieć że, Lawendowy Ląd jest to gospodarstwo agroturystyczne połączone z plantacją lawendy, położone na wzniesieniu z widokiem na pradolinę warszawsko-berlińską. Niby krótkie zdanie ale ile się pod nim kryje wartościowych rzeczy. 

 

Wyposażenie

Czajnik elektryczny

Czajnik elektryczny

Ekspres do kawy

Ekspres do kawy

Łazienka z prysznicem

Łazienka z prysznicem

Płyta indukcyjna

Płyta indukcyjna

Suszarka do włosów

Suszarka do włosów

Telewizor z Netflixem

Telewizor z Netflixem

Wi-Fi

Wi-Fi

Trasa spacerowa

Trasa spacerowa

Sklep z własnymi wyrobami z lawendy

Sklep z własnymi wyrobami z lawendy

O miejscu

Atrakcje

Jak mówi sama nazwa, Lawendowy Ląd to ośrodek który w głównej mierze zajmuje się produkcją lawendy. Wokół budynków znajdują się plantacje z krzaczkami lawendy. To idealne miejsce na zdjęcia, czytanie książki na kocyku czy odpoczynek. Znajduję się tam również miejsce do zabaw dla dzieci. Na terenie Lawendowego Lądu znajdziemy też małą szopę, w której suszy się rośliny i urządzenia do produkcji olejków lawendowych. Właściciele sami wytwarzają artykuły lawendowe, które są do kupienia w sklepie. Jadąc w to miejsce, męska część naszego zespołu nie była, aż tak bardzo przekonana do lawendowych olejków, hydrolatu, syropów oraz lemoniady lawendowej, ale po tych 2 dniach spędzonych wraz z właścicielami, Jakub w końcu przekonał się do rośliny. Gospodarze pokazali nam całkowity proces produkcji lawendy i musimy wam powiedzieć że jest ona produktem naprawdę ekskluzywnym. Trzeba wielu kilogramów rośliny, by finalnie uzyskać litr olejku, który potem możemy spotkać w cenie drogich perfum.

Gdzie mieszkamy

W tym niepozornym miejscu mamy do dyspozycji apartament który jest naprawdę na wysokim poziomie. Trudno nam sobie przypomnieć czy na naszej trasie spotkaliśmy wnętrze na wyższym standardzie. Meble, kuchnia, generalne wyposażenie pokoju jest naprawdę genialne. To samo możemy powiedzieć o śniadaniu pełnym pyszności przygotowanych przez właścicielkę w ilościach, które pozwalają na zrobienie sobie przekąski na drugie śniadanie lub wieczór.

Widok z okna

W tym miejscu mieszka się w przepięknym pokoju z widokiem na pradolinę Warszawsko-Berlińska. Ośrodek znajduje się na wzniesieniu gdzie miliony lat temu zatrzymał się londolut tworząc 20 kilometrowy odcinek płaskiego terenu. O świcie widoczne są piękne nisko unoszące się mgły, a kiedy rzeka Warta wyleje, to podobno można kajakiem zapuszczać się w teren na wiele set metrów w głąb pustego teren.

Podsumowując. Lawendowy Ląd jest jednym z naszych ulubionych miejsc. A wszystko to dzięki gospodarzom którzy tak o nas zadbali. Odwiedzający mają do dyspozycji przepiękny apartament, pyszne śniadanie, dostęp do produktów lawendowych a kiedy nadejdzie okres zbiorów możliwość zobaczenia produkcji olejku i hydrolatu.

Cennik

Cena wynajmu pokoju za dobę (1 lub 2 osoby dorosłe + od 1 do 3 dzieci) 280 zł
Śniadanie „Do syta” dla 1 osoby 25 zł
Śniadanie „Róg obfitości” dla 1 osoby 35 zł

Minimalny czas pobytu to dwie doby.

Zasady pobytu

Dostępne wkrótce 🙂