Slow Polska
Blog

Lustrzane domy – po drugiej stronie odprężenia Copy

W świecie obiektów turystycznych rodzi się nowy, niezwykle widowiskowy trend. Jednak spektakularność tego zjawiska polega na tym, aby miejsce naszej rekreacji pozostawało… niezauważone! Jest to możliwe dzięki unikalnej koncepcji lustrzanych domów. Na czym polega? Jak funkcjonuje? Czy znajdziemy także polskie przykłady niewidzialnych domostw? Odpowiedzi w dzisiejszym artykule!

Czym jest lustrzany dom?

Naszą podróż zaczniemy właśnie od zdefiniowania, czym tak naprawdę są domy o refleksyjnych odbiciach. Otóż budowle posiadają standardowy model konstrukcji, ale do momentu uwzględnienia zewnętrznej elewacji. To w tym punkcie dzieje się cała magia!

Tradycyjne wykończenie zostaje zastąpione specjalną oprawą, a ta skutecznie imituje powierzchnię lustra. Bardzo popularnym materiałem jest alucobond, który doskonale sprawdza się w tym celu. Wspomniana płyta kompozytowa zbudowana jest z podwójnej aluminiowej blachy, wypełnionej rdzeniem mineralnym.

To jednak nie koniec niezbędnych składników. Ostatnim i najważniejszym ogniwem olśniewającego efektu wizualnego jest samo otoczenie osadzonego domku. To bezpośrednie sąsiedztwo natury sprawia, że domki lustrzane są tak urokliwe! Właśnie dlatego projekt nie sprawdzi się na dowolnym obszarze, a sam plan budowy powinien być zintegrowany z wyborem odpowiedniej lokalizacji. Architektura w połączeniu ze wspaniałymi okolicznościami środowiska daje rozwiązania, które są praktyczne, funkcjonalne, ale również zaskakujące. Coraz częściej jest to kryterium, którego poszukują eksploratorzy i miłośnicy turystycznych szlaków oraz rekreacji.

Cudze chwalicie, swoje poznacie!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że lustrzane domy pojawiają się również w asortymencie polskich gospodarzy. Doskonałym przykładem jest miejscówka Nad Narvią!

Autorzy tego miejsca nie tylko wkomponowali się w zieloną przestrzeń bajkowych krajobrazów, ale wynieśli swój projekt poziom wyżej. I to dosłownie, ponieważ unikalny domek lewituje wysoko wśród koron drzew!

Koncepcja lustrzanego odbicia sprawia, że wtapiamy się w otoczenie i stajemy się jego naturalną częścią, a to jest wręcz stworzone do wypoczynku. Nietypowe położenie gwarantuje pełną prywatność,
intymność oraz spokój.

Co więcej, na dachu obiektu zaaranżowano przytulny taras z widokiem na orzeźwiający błękit jeziora. Rześka bryza w kombinacji z dachem zielonych koron szybko zregeneruje nawet najbardziej zmęczony organizm.

 

 

Bujanie w obłokach warto praktykować również na ziemi! To właśnie u podnóża domku zaprojektowany drugi taras rekreacyjny, wraz ze specjalną przestrzenią na organizację rodzinnego pikniku lub wspólną zabawę.

Wpatrując się w hipnotyzujące odbicia lustrzanego domku Nad Narvią, nie zapominajmy o jego wnętrzu! Środek obiektu został dostosowany do komfortowego pobytu aż czterech kompanów.

Naturalne wnętrze sprzyja wypoczynkowi i delikatnie przypomina o najważniejszym celu wizyty – odnowieniu relacji z przyrodą oraz mentalnemu oczyszczeniu. Domek jest całoroczny, więc taka forma turystycznej medytacji nie m żadnych ograniczeń!

Kompaktowy i kompleksowy aneks kuchenny umożliwia przygotowanie każdego posiłku, a nowoczesna łazienka pełne odświeżenie. Bliskość wody zapewnia niezliczoną ilość atrakcji, a przede wszystkim- niezapomnianą panoramę wprost z wnętrza budowli. W rezultacie pobyt w domku na drzewie gwarantuje cudowne doznania- bez względu na to, po której stronie lustra właśnie stoisz!

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Wyróżnij się lub zgiń

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

  1. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.
  2. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

EBOOK Instagram Handbook dla obiektów noclegowych
74 zł 
Zobacz
powrot do bloga

SKLEP

DOŁĄCZ DO PODRÓŻY