Slow Polska
Blog

Wilcza for/rest, czyli aktywny wypoczynek w Karpaczu

Istnieją miejsca, które są przykładem synergii pomiędzy naturą i człowiekiem. W dzisiejszym wpisie chcemy zaprezentować przestrzeń, która nie wykorzystuje świetnej lokalizacji magicznych gór, ale stała się ich integralną częścią. Wilcza For Rest podkreśla smak tutejszych atrakcji z zachowaniem wszystkich udogodnień dla duszy i ciała. Co skrywa karkonoska aura? Sprawdźmy to!

Powrót do korzeni

Wilcza for/rest to obietnica pełnego kontaktu z przyrodą. W przeciwieństwie do innych obiektów turystycznych, apartamenty oferują pełną prywatność i intymność. Brak recepcji i restauracji sprawia, że już od pierwszych minut pobytu masz szansę doświadczyć wszystkich korzyści górskiego wyciszenia.

Nazwa, tak jak sam obiekt, została stworzona na podstawie autentycznych walorów tego miejsca. Wilcza (Poręba) odnosi się do dzielnicy Karpacza, która góruje nad pozostałymi terenami, co zapewnia zapierające dech w piersi widoki. Jest to również początek niezliczonych szlaków turystycznych!

Wnętrza apartamentów zachwycają minimalistycznym, ale nadzwyczaj eleganckim stylem. Każdy z lokali obejmuje w pełni wyposażony aneks kuchenny, klimatyzację, smart tv oraz nowoczesną łazienkę. Takie połączenie oznacza pełną wygodę dla czteroosobowej grupy poszukiwaczy harmonii.

Bez względu na wybór, kwatery posiadają jeszcze jedną wspólną zaletę- widok. Ogromne okna przepuszczają witalne promienie słoneczne i ukazują prawdziwy skarb Karkonoszy- lasy i góry. Czas zaprezentować atrakcje!

Instrukcja obsługi wypoczynku

Karpacz i okolice mają do zaoferowania naprawdę sporo urozmaiceń. W dzisiejszym wpisie proponujemy 4 aktywności, dzięki którym świetnie spędzisz dzień, poznasz najważniejsze atrakcje w sąsiedztwie i odnowisz relację z naturą. Każda kolejna pozycja będzie charakteryzować się zwiększoną intensywnością!

Joga na świeżym powietrzu

Spoglądając przez panoramiczne okna Wilcza For Rest możesz dojrzeć salę pierwszych zajęć. Apartamenty otoczone są niezwykłym otoczeniem, które zachwyca swą zielenią i gwarantuje spokój, równowagę oraz harmonię oddechu. Samo przebywanie tutaj jest medytacją.

Dlaczego akurat joga wśród okoliczności przyrody? Taka kompozycja to prawdziwa rewelacja dla zdrowia. Ćwiczenia wpływają na poprawę postawy ciała oraz elastyczność i wytrzymałość mięśni. Co więcej, badania dowodzą, że bezpośredni kontakt z przyrodą podczas treningu znacząco poprawia samopoczucie i komfort psychiczny. A po wszystkim masz tylko kilka kroków po odprężającą sesję prysznicową!

Spacery po lesie

Czas mocniej zacisnąć sznurówki i wyruszyć w podróż po szlakach, a tych jest naprawdę sporo! Wilcza For Rest jest istną bazą wypadową dla leśnych wojaży bez względu na stopień zaawansowania!

Jeżeli interesuje Cię relaksująca wędrówka wśród fauny i flory Karkonoszy- jest to idealne miejsce. Spokojna przechadzka naładuje wewnętrzne baterie i pozwoli zapomnieć o natłoku zadań, obowiązków i wyzwań.  Co warto zobaczyć?Dwugodzinny spacer w obie strony pozwoli nam poczuć atmosferę Japonii. Wszytko dzięki Małej Japonii, czyli Ogrodowi Japońskiemu Siruwia!

Podobny czas wyprawy doprowadzi nas do słynnego Wodospadu Podgórnej- skąd ta popularność? Poza przepięknymi walorami przyrody, miejsce to skrywa jeszcze jedną tajemnicę. Wodospad stał się Świętym Graalem zimnolubnych z całej Polski! Wielokrotnie można tu spotkać przedstawicieli morsów, którzy właśnie biorą kąpiel w atmosferze zimowej aury. Co więcej, czasami bywa tutaj sam Wim Hof- Człowiek Lodu, który również prowadzi warsztaty w tej okolicy. Gotów na gorące spotkanie?

Goście, którzy poszukują dłuższych wycieczek, również się nie zawiodą! Kilkugodzinny marsz odkryje skarby Karpacza i okolicznych miejscowości. 7 kilometrów od obiektu Wilcza For Rest znajduje się przykład unikalnej architektury i historii. Mowa o Świątyni Wang, która w 1842 roku została w całości przeniesiona z norweskiej miejscowości! Sam obiekt został zbudowany na przełomie XII i XIII wieku.

Kilometr dalej cierpliwie czeka Zamek Henryka, czyli ruiny o ponad dwustuletniej historii! Jakie opowieści czekają na Ciebie pomiędzy tymi murami?

Zaledwie 10 kilometrów od noclegu góruje inny zamek- Chojnik wraz z niesamowitą panoramą Karkonoszy. Kawałek dalej ujrzysz piękny deptak w Cieplicach Zdroju, czyli najstarszym polskim uzdrowisku. Bez względu na to, dokąd się wybierzesz, Wilcza For Rest to początek (dosłownie!) niezapomnianej przygody.

Hiking i chodzenie po górach

Rozgrzewkę mamy za sobą! Apartamenty zostały zaprojektowane tak, aby zagwarantować pełną regenerację organizmu, więc czas ruszać dalej.

Dzisiaj podnosimy poziom i wyruszamy zdobywać szczyty- Twoich granic oraz tutejszych atrakcji. Dla osób średniozaawansowanych proponujemy wypad do malowniczego Schroniska Samotnia. Większy wysiłek zapewni wizyta w schronisku Odrodzenie, która oferuje bogato wyposażoną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego.

Ostatnia opcja to oczywiście Śnieżka! Najwyższy szczyt Karkonoszy to świetny sposób na całodzienną wyprawę. Kto wie? Być może jest to pierwszy krok do zdobycia Korony Gór Polski!

Rowery MTB w Karpaczu

Oczywiście atrakcje sportowe możemy podzielić na zimowe oraz letnie. Zimą polecamy szusowanie po ośnieżonych stokach Karkonoszy. Natomiast w okresie letnim można pochodzić po górach, wspiąć się na śnieżkę lub spróbować rowerowego szaleństwa. My preferujemy szybszą jazdę i zdecydowaliśmy się na rowerowe zwiedzanie okolicznych ścieżek.

W rejonie możemy spotkać wiele wypożyczalni rowerów górskich, zarówno elektrycznych jak i z pełnym zawieszeniem.

W samym Karpaczu jak i jego okolicach znajdują się niezliczone ścieżki rowerowe, zaczynając od płaskich leśnych ścieżek, poprzez wąskie single tracki, gdzie można poszaleć jeżdżąc w dół zbocza.

Jeśli ktoś jest doświadczonym kolażem serdecznie polecamy wybranie się do Bikeparków gdzie możemy wjechać wyciągiem „narciarskim” na szczyt wzniesienia i z górki na pazurki zjechać po perfekcyjnie przygotowanych trasach leśnych.

Kilka wskazówek od Jakuba zapalonego kolarza:

  1. W sezonie rowery warto zarezerwować kilka dni wcześniej. Jest na nie duży popyt.
  2. W wypożyczalniach rowerowych doskonale wiedzą, gdzie są fajne ścieżki, w okolicy które są godne zobaczenia.
  3. Warto wypożyczyć rower z pełnym zawieszeniem (przednim i tylnym jak w motorze) jest większy FUN . Wspaniałą opcją są rowery elektryczne. Baterii starcza na kilka godzin jazdy pod górę i nie zmęczymy się tak bardzo.
  4. Czym większe amortyzatory w górach tym cudowniej, nie bójmy wypożyczyć roweru o skoku 120 – 160mm
  5. Obowiązkowo bierzemy kask, ochraniacze na kolana, okulary i rękawiczki rowerowe. Jeśli jedziemy do bikeparku wtedy wypożyczamy pełny kask (full-face), ochraniacze na kolana, łokcie i żółwik na plecy!!!!
  6. Na początek wybierajmy trasy koloru niebieskiego. Kolor czerwony ścieżek jest już wymagający.
  7. Często ścieżki rowerowe (single-track) są jednokierunkowe i nie należy jechać pod prąd.
  8. Kiedy jest mokro uważamy na korzenie drzew, są niesamowicie śliskie.
  9. Uważamy na szybszych zawodników, jak chcemy się zatrzymać na ścieżce to w miejscu, gdzie mogą nas spokojnie wyprzedzić.
  10. Rowery są ubezpieczone więc nie bójmy się, że wrócimy tylko z jednym kołem i samą kierownicą. 😀

SKLEP

DOŁĄCZ DO PODRÓŻY