Szyjówka

Domek nad strumykiem

  • Województwo: Podkarpackie
  • Miejscowość: Chyrowa
  • Cena / doba: 450 PLN
  • Rodzaj: Domek
  • Maks. liczba osób: 6
  • Zwierzęta: Tak
Więcej

Gdzie strumyk płynie z wolna, rozsiewa zioła maj, 

Stokrotka rosła polna,  a nad nią szumiał gaj…

Nie bez powodu przywołujemy tutaj tekst najsłynniejszej z harcerskich piosenek, która doskonale opisuje położenie domku „Szyjówka”.

Jeżeli wciąż rozglądasz się za naturalnym wypoczynkiem w samym środku Beskidu Niskiego- jesteś na miejscu! Kojący dźwięk górskiego strumyka, zapierające dech w piersi widoki oraz wyjątkowa chatka, która komponuje się z otaczającą przyrodą. 

Zabieramy Cię w wyjątkową podróż po wnętrzu i okolicy kryjówki „Szyjówka”! Gotów? No to za nami i śpiewamy: gdzie strumyk płynie z wolna…

Wyposażenie

TV

TV

Radio

Radio

Kuchnia indukcyjna

Kuchnia indukcyjna

Czajnik

Czajnik

Toster

Toster

Lodówka

Lodówka

Suszarka do włosów

Suszarka do włosów

Komplet ręczników

Komplet ręczników

Balia

Balia

Miejsce na ognisko

Miejsce na ognisko

Chyrowa ski

Chyrowa ski

O miejscu

Zapewniamy, że jest co oglądać! Domek znajduje się w lirycznej miejscowości o nazwie Chyrowa. Otrzymujesz dostęp do 20 arów zieleni, wygodnego parkingu, specjalnej przestrzeni dla wieczornego ogniska oraz prywatnego strumyka. To dopiero początek!

Sama chatka sprawia wrażenie wydobytej z baśniowej fabuły. Każdy element jest przemyślany, dopieszczony, a co najważniejsze- naturalny. Drewniane bale, które stanowią główny materiał, zapewnią poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Kamień, strzecha oraz glina sprawiają, że trafiasz do zupełnie innego świata, w którym łączysz się z duchem beskidzkiej przyrody.

W zasięgu wzroku możesz dostrzec jednak coś więcej. Oto prawdziwa balia fińska, dzięki której skorzystasz z gorących kąpieli pod gołym niebem! Poczuj relaks i odprężenie rozluźnionych mięśni podczas zachodzącego słońca. Prawdziwe SPA dla ciała i duszy, prawda?

Opis domku

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się usłyszeć, że dom ma duszę? Cóż, gospodarze chatki „Szyjówka” postanowili pójść o krok dalej i wspomnianą duszę zwyczajnie pokazać. I to jak! 

Zbliżając się do frontowych drzwi, przetrzesz oczy ze zdumienia. Dlaczego? Wrota tego miejsca są prawdziwym dziełem sztuki! Niesamowite rzeźbienie sprawia, że wejścia strzeże tajemnicza postać zakapturzonego mnicha, który ochrania dobrą energię lokum. To jednak nie koniec unikatowej ozdoby, ale co skrywają drzwi po wewnętrznej stronie- musisz już sprawdzić na własną rękę…

Środek azylu jest przytulny, nastrojowy oraz przestronny, gdyż chatka z łatwością ugości nawet 6 osób. Parter jest miejscem przeznaczonym do niekończących się rozmów, zabawy oraz snucia planów jutrzejszej wyprawy. Atmosferę podgrzewa nowoczesny kominek, dzięki któremu poczujesz aurę oryginalnej chatki. 

Przestrzeń gastronomiczna obejmuje kuchnię indukcyjną, lodówkę, toster, a także czajnik. Taki zestaw sprawia, że przyrządzisz syty posiłek dla wszystkich, a te smakują tutaj naprawdę wyjątkowo!

Warto wspomnieć o łazience i samym prysznicu, który imituje kąpiel pośród surowych skał wodospadu! Na miejscu odnajdziesz suszarkę do włosów i komplet pachnących ręczników.

Zmęczeni nadmiarem wrażeń? Czas udać się ku gwiazdom, czyli naszej części sypialnianej. Poddasze zostało zaprojektowane tak, aby podkreślić dostępną przestrzeń dla naszych Gości. Jedna strona izby zawiera wygodne łoże małżeńskie, natomiast przeciwległa ściana zachęca do skorzystania z dwóch pojedynczych łóżek. Niezależnie od kombinacji- mocny sen gwarantowany! Poddasze wyposażone jest również w balkonik, z którego można podziwiać czar krajobrazów. 

Dziękujemy za wspólne zwiedzanie. Nie zapomnij zostawić śladu w naszej Księdze Pamiątkowej, a teraz pora na wędrówkę po okolicy!

Atrakcje

Domek „Szyjówka” wyróżnia się oryginalnością, dlatego opis okolicznych atrakcji także będzie nietypowy. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy specjalny szlak z uwzględnieniem odległości od naszej chatki!

300 metrów, czyli przystanek dla wszystkich miłośników zimowego szaleństwa! Stok narciarski Chyrowa Ski jest bardzo nowoczesnym obiektem, a komfortowe warunki szusowania zapewniają: silne oświetlenie, armatki śnieżne, regularne ratrakowanie tras oraz 3 profesjonalne wyciągi orczykowe. Warto zaznaczyć, że stok jest jednym z najszerszych w całym kraju! Bogata baza doświadczonych instruktorów już czeka na Twoją wizytę!

Nie odchodzimy daleko, ponieważ 400 metrów od naszego obiektu znajduje się przepiękna Cerkiew Opieki Bogurodzicy. Miejsce to doskonale wpisuje się w klimat okolicy, gdyż jest przesiąknięte tajemniczością. Dokładny termin powstania nie jest nam znany, ale cerkiew datuje się na XVIII wiek. To jednak nie koniec sekretów! Wewnątrz budynku znajduje się unikalny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, który przebył drogę z samych Węgier. W jaki sposób? Tego nie wiemy, ale przekazy mówią, że malunek odnaleziono na jednym z tamtejszych drzew. Święty obrazek był obiektem wielu pielgrzymek w okresie międzywojennym.

Ruszamy, bowiem atrakcji nie brakuje. 2 kilometry dalej odnajdziemy wodospad w Iwli, czyli największy i najpopularniejszy wodospad Beskidu Niskiego. Ten element natury został uznany za pomnik przyrody i jest stałym punktem każdej wyprawy!

8 kilometrów później natrafimy na 3 różne, ale równie interesujące obiekty. Pierwszym z nich jest zabytkowy zespół pałacowo-parkowy. Muzeum Historyczne w Dukli pielęgnuje pamięć na temat walki o przełęcz dukielską podczas II Wojny Światowej. Warto obejrzeć interesującą wystawę, która ilustruje historię miejscowości oraz jej okolic.

Kolejny przystanek przedstawia wspaniały klasztor oo. Bernardynów, który czci pamięć  świętego Jana z Dukli. Co ciekawe, sam obiekt powstał w 1741 roku, a mury klasztoru przechowują relikwie Świętego, które zostały przewiezione z samego Lwowa!

Ostatni punkt należy do świątyni, a mianowicie- Cerkwi Przeniesienia Relikwii świętego Mikołaja z Myr Licejskich do Bari w Olchowcu. Budynek jest elementem listy zabytków i wchodzi w skład podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej. Udając się w stronę bramy głównej, warto zajrzeć pod nogi, gdyż kamienny mostek również posiada status zabytku.

Pora na ostatni wysiłek, a nagroda jest naprawdę wyjątkowa! 25 kilometrów dalej znajduje się Iwonicz-Zdrój, czyli jedno z najstarszych uzdrowisk w całej Polsce! Lecznicze właściwości okolicznej wody mineralnej znane są od 1578 roku. Ogromną atrakcją jest sama architektura lokalizacji, która wzorowana była na budownictwie uzdrowiskowym Szwajcarii. Rozsiądź się wygodnie, popijaj orzeźwiający płyn i podziwiaj kolorowe wille oraz pensjonaty!

Cennik

2 osoby od 450 zł* za domek / doba
4-6 osób od 550 zł* za domek / doba

*Ceny zależą od sezonu oraz długości pobytu.

Dzieci do 12 roku życia bezpłatnie.

Zasady pobytu

Zameldowanie możliwe jest od godz. 14.00, a wymeldowanie do godz. 11.00.
Zwięrzęta są dodatkowo płatne 150 zł/pobyt.
Balia fińska jest dodatkowo płatna 200 zł/dzień.