Tiny House Chałupy6

  • Województwo: Pomorskie
  • Miejscowość: Chałupy
  • Cena / doba: PLN
  • Rodzaj: Domek
  • Maks. liczba osób: 4
  • Zwierzęta: Tak
Więcej

Chałupy 6 czego więcej chcieć. 

Tak wiemy, praktycznie każdy był z nas był na Półwyspie Helskim. Większość z nas miała okazję mieszkać w wynajętej prywatnej przyczepie, spać w apartamencie czy pokoju w pensjonacie, więc co w tym niesamowitego? Nasza propozycja jest dla tych którzy wciąż chcą mieszkać na kempingu, mieć dostęp do wody oddalonej 30 sekundowy spacerem, mieszkać pośród zajawkowiczów wietrznej pogody ale mieszkać w domku który kształtem nie będzie przypominał przyczepy kempingowej i będzie o wiele bardziej przytulny. 

Wyposażenie

Czajnik elektryczny

Czajnik elektryczny

Pyszna kawa kilka kroków od domku

Pyszna kawa kilka kroków od domku

Łazienka z prysznicem

Łazienka z prysznicem

Płyta indukcyjna

Płyta indukcyjna

Pralnia w pobliżu

Pralnia w pobliżu

Wi-Fi w recepcji

Wi-Fi w recepcji

Telewizor

Telewizor

Szkółka kite i windsurfingowa

Szkółka kite i windsurfingowa

Sklep w pobliżu

Sklep w pobliżu

Restauracje i foodtrucki w pobliżu

Restauracje i foodtrucki w pobliżu

Blisko do plaży

Blisko do plaży

Wypożyczalnia sprzętu

Wypożyczalnia sprzętu

O miejscu

TinyHouse są to drewniane domki z sypialnią na piętrze. Możesz je podłączyć do samochodu i podróżować z nim po polach kempingowych czy innych miejscach by spać na dziko. Z założenia jest to przyczepa kempingowa, lecz jej sposób wykonania kompletnie jej nie przypomina. Zaletą tych domków jest fakt że są praktycznie wykonane z drewna. Nie znajdziemy tu plastikowych elementów, podłogi wykonanej z kompozytu oraz szafek z białego PCV. Cały domek jest zbudowany z naturalnych materiałów dzięki czemu masz wrażenie większej ekskluzywności, wygody i stylu. Oczywiście dzięki kołom możesz z nią dowolnie podróżować i przestawiać z miejsca na miejsce. 

Wnętrze to mały salon z którego można przejść do kuchni a następnie do łazienki. 

Salon to kanapa, telewizor oraz małe składane biurko do pracy. 

Kuchnia jest w pełni wyposażona, dostęp do wody,  zlew, płyta grzewcza oraz normalnej wielkości lodówka sprawiają, że można bez problemu przyrządzić posiłek dla zaproszonych gości. Łazienka z prysznicem i toaletą są na pewno wygodą bo nie trzeba chodzić do publicznych toalet jak to często ma się doczynienia na kempingach. 

Spać natomiast można na kanapie w salonie albo można wejść po schodach na małe piętro gdzie znajdziemy materac do spania.

Oczywiście każdy domek ma wydzieloną przestrzeń przed drzwiami wejściowymi z krzesłami i małym tarasem. Pamiętajmy, jest to mobilny dom na kółkach, nie jest duży ale spokojnie wystarczy na 2 max 4 osoby.

Czy można powiedzieć że TinyHouse w Chałupach 6 to typowy glamping?

Oczywiście że nie. Chałupy cieszą się własnymi zasadami, wokół jest mnóstwo innych przyczep, dzieci latają między domkami, jest dużo ludzi i nie zaznamy tam błogiej ciszy. Ale przecież wiemy na co się piszemy jadąc w takie miejsce. To co nas urzekło to fakt że domek dzięki drewnianej konstrukcji i wykończeniu ma poczucie o wiele większej estetyki niż pozostałe plastikowe przyczepy. 

Odwiedziliśmy najlepsze i największe przyczepy w pierwszej linii od brzegu i mimo faktu że są kosmicznie drogie i czasami znacznie większe od naszego domku to ma się wrażenie że siedzi się w plastikowej butelce która jak się nagrzeje to pachnie dmuchanym materacem. No nie jest to aż tak bardzo przyjemne. 

A co do samych Chałup 6. Jest to najbardziej rozpoznawalny i zadbany kemping na Helu, kilka miejsc do jedzenia posiłków, lodów czy gofrów na wypasie. No i oczywiście 3 szkółki gdzie możemy uczyć się latać z latawcem lub próbować nie wpaść do wody na windsurfingu. Dla nas klimat idealny, krótkie spodenki, luźna koszulka i japonki czy nie ma lepszego sposobu na spędzanie czasu na nic nierobieniu 😉

Cennik

Cennik dostępny w recepcji 😉

? Rezerwacje 2023 startują od początku kwietnia.

Zasady pobytu

Dostępne wkrótce 😉