Plusy podróżowania samochodem

16 listopada 2021

Tim Cahill powiedział kiedyś, że „jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach.” Możliwość odkrywania nowych miejsc i relacji jest bardzo istotna, ale sam środek transportu ogromnie wpływa na radość z zaplanowanej wyprawy. Dlaczego auto jest doskonałym narzędziem każdego podróżnika i co oferuje? Zapraszamy do poznania najważniejszych zalet!

Autonomia i niezależność

Dla wielu osób jest to kluczowa wartość. To właśnie ten niesamowity stan wolności pobudza naszą wyobraźnię i kusi wizją morza przy promieniach wschodzącego słońca lub gwieździstym niebie- wybór zależy wyłącznie od Ciebie! 

Dzisiejszy tryb życia wymusza dopasowanie się do pewnych ram i sztywnego harmonogramu funkcjonowania. Samochód jest wówczas skutecznym antidotum, chwilą oderwania się od rzeczywistości i wyrażeniem wewnętrznego buntu. Co więcej, taka swoboda decyzji odnosi się do stałych elementów eskapady- czas trwania i tempo, lista najciekawszych atrakcji oraz punkty postojowe, a także nocleg. Czego chcieć więcej?

Uniwersalność i elastyczność 

Kolejny zestaw cech, które trafnie opisują przemieszczanie się za pomocą samochodu. Nadmieniony środek lokomocji gwarantuje bowiem sporą samodzielność rozwiązań i to już na samym początku! W ten sposób łatwo zaplanujemy całą trasę oraz główne przystanki, a nawet miejsca gastronomiczne, które warto odwiedzić.

Dodatkowo, auto jest doskonałą alternatywą dla ludzi, którzy dbają o świadomość prawidłowego żywienia, a tych jest coraz więcej! Wyposażenie i właściwy ekwipunek kucharski umożliwia przygotowanie pełnowartościowego posiłku na polu kempingowym, w lesie, a nawet podczas szybkiej pauzy. Przenośne lodówki turystyczne oraz pudełka na żywność również pozwalają na delektowanie się wcześniej przygotowanymi daniami, bez konieczności korzystania z niezdrowych restauracji lub lokalów szybkiej obsługi.

Ten aspekt jest szczególnie praktyczny podczas pakowania pozostałych bagaży. Oszczędza to wiele trosk i niepokoju o brak potrzebnych akcesoriów, a ilość i rodzaj sprzętu może zostać dopasowany do indywidualnego charakteru wycieczki.

Tanio i ekonomicznie

Wiele ze wspomnianych już atrybutów przemierzania świata samochodem wpływa na oszczędność i koszty wyjazdu. Własny prowiant zapobiega wygórowanym cenom przydrożnych barów, dostatek gadżetów eliminuje niepotrzebne zakupy, a namiot zapewni spokojny sen na łonie natury.

Wykorzystaj moc technologii! Wiele aplikacji oferuje zaprojektowanie całej drogi tak, aby odwiedzać najtańsze miejsca uzupełniania źródeł napędu. Pożyteczną opcją jest również korzystanie ze specjalnych kart paliwowych, które wzmacniają ekonomizację i przynoszą zniżki. Wybierasz się do dużego miasta? Znajdź i zarezerwuj miejsce parkingowe online!

Warto pamiętać, że kompleksowa marża ekspedycji maleje wraz z ilością pasażerów. Jest to bardzo solidny argument, aby zebrać paczkę przyjaciół, opracować wojaż marzeń i ruszyć w nieznane! Efektem takiej perspektywy jest więcej banknotów w portfelu oraz niesamowite wspomnienia, których nie sposób kupić za żadne pieniądze!

Odpowiedzialnie i bezpiecznie

Ostatni, ale bardzo istotny akapit, dotyczący niezawodnego podróżowania samochodem. Właściwość ta nabrała zupełnie innego wymiaru podczas funkcjonowania w rzeczywistości pandemii i wszechobecnych obostrzeń sanitarnych. 

Badania mobilności Polaków wykazują jednoznaczny wzrost zainteresowania przemieszczaniem się z użyciem własnego środka transportu. Jest to spowodowane kontrolą nad pasażerami pojazdu, a więc ograniczeniem ryzyka kontaktu z potencjalnie zarażoną osobą. Cała wojaczka jest zatem możliwa w samotności lub asyście globtroterów, których stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń oraz wątpliwości.

Zaopatrzenie się w podstawowe środki higieniczne zwiększa ochronę przed wszelkiego rodzaju zarazkami i wirusami. Maseczki jednorazowe, chusteczki higieniczne, rękawiczki oraz płyny antybakteryjne- taki zestaw jest łatwy do przechowania w aucie i daje szansę szybkiego zastosowania. Co ważne, wnętrze auta można poddać profesjonalnej procedurze dezynfekcji.

← Powrót do aktualności