Siła 5 życzeń

2 stycznia 2022

Zakończenie roku jest doskonałą szansą na chwilę refleksji, podsumowania oraz praktyki filozofii slow. Szczerze wierzymy, że nasze starania zapewniają równowagę pomiędzy nawałem codziennych obowiązków i pierwotnymi potrzebami kontaktu z przyrodą. Dzisiejsze przesłanie jest formą życzeń, ale również obietnicą i autentyczną misją Slow Polska!

HARMONIA

Prawdziwa energia, która kieruje rzeczywistością oraz inspiracja, trafiająca do nas z każdej części otaczającej natury. Pragniemy, aby balans wymarzonego życia wypełnił każdy Twój dzień, niczym fascynująca podróż w nieznane- pełna przygód, wyzwań, decyzji i niezapomnianych momentów! Kreowanie świadomego życia jest najwspanialszą wędrówką! Zapraszamy w drogę, dzięki której odkryjesz najcenniejszy ze skarbów – siebie.

TU I TERAZ

Działanie roweru opiera się na mechanizmie ciągłego ruchu, a jego zaprzestanie spowoduje bolesny upadek. Ta sytuacja ma również odzwierciedlenie, gdy zatrzymamy koła naszego sposobu życia. Chwila zadumy i ocena aktualnej sytuacji sprawia, że jesteśmy przytłoczeni, oszołomieni i sparaliżowani. Stop! Zamknij oczy i weź głęboki oddech. Unieś się wysoko nad Ziemię i poczuj upływający czas- problemy mijają, a Ty nadal tu jesteś, prawda?

Gratulacje, właśnie spróbowałeś ćwiczenia stworzonego przez stoików- ludzi, którzy znali prawdziwą wartość trwającej chwili. Masz siłę, aby ulepszyć każdy aspekt Twojej codzienności, a stopniowe zmiany poprowadzą Cię do egzystencji, której naprawdę pragniesz!

WARTOŚCI

„Pomiędzy bodźcem i reakcją jest przestrzeń: w tej przestrzeni leży wolność i moc wyboru naszej odpowiedzi”. To właśnie zasady i priorytety warunkują obszar opisywany przez Viktora Frankla, byłego więźnia obozów koncentracyjnych oraz twórcy logoterapii.

Przemyślany zestaw wytycznych jest skutecznym kompasem na mapie, zwanej życiem. Wewnętrzna spójność podlega wartościom, które sprawiają, że moment podjęcia licznych decyzji jest pewny, sprawny i przyjemny. Co więcej, ustalanie duchowych restrykcji daje możliwość pokonywania limitów i granic świata zewnętrznego, bez utraty świadomości oraz satysfakcji. 

SZCZĘŚCIE

Czym tak naprawdę jest ten legendarny stan? Konkretnym miejscem, a może właśnie procesem poszukiwania? Gromadą najbliższych osób podczas wieczornego spotkania przy ognisku lub łykiem kawy, w trakcie samotnego przemierzania kolejnych kilometrów szlaku?

Każdy z nas definiuje szczęście inaczej. I to jest piękne! Poszukiwanie radości rozwija, ekscytuje i prezentuje ścieżki, o których nawet nie śniliśmy. Spakuj plecak i rozpocznij nowy rozdział Twojej historii- po szczęście!

PORANKI

Czy wiesz, że codziennie doświadczasz ponad 6 tysięcy myśli, a zdecydowana większość jest odbiciem refleksji z dnia wczorajszego? Oznacza to, że zmiana powszednich nawyków, więc również Twych realiów, jest olbrzymim wyzwaniem!

Istnieje jednak skuteczne narzędzie, dzięki któremu odzyskasz kontrolę nad własnym życiem- rutyna. Zbudowanie wartościowego schematu działania i mentalnego nastawienia, może doprowadzić do cudownych przemian!

Właśnie dlatego, poranek jest doskonałą porą dnia na wprowadzenie nowych przyzwyczajeń. 

Chwila, gdy cały świat trwa w sennym letargu, jest wyjątkową okazją. Oto krótka instrukcja obsługi wschodzącego słońca:

  • KROK 1: odwiedź miejsce przepełnione przyrodą i naturalną aurą;
  • KROK 2: przywołaj pozytywne emocje, oddaj się wyciszeniu i pełnej koncentracji na własnych marzeniach.
  • KROK 3: poczuj transformację, która rozpocznie przyszłe dni. 

← Powrót do aktualności