Słońce, energia i Tiny House

10 maja 2022

Jeżeli panele słoneczne przywodzą Ci na myśl rozległe pola fotowoltaicznych farm- dzisiaj zaprezentujemy zupełnie inną perspektywę! Udowodnimy, że panele słoneczne sprawdzą się również na kompaktowej przestrzeni Tiny House. Zapraszamy do artykułu!

Zielone plusy

Na wstępie warto odpowiedzieć na pytanie, czy fotowoltaiczne panele są skuteczne w przypadku tak ograniczonej przestrzeni? Zdecydowanie tak, co potwierdzają następujące zalety.

Pełna niezależność

Własne źródło energii pozwala na uzyskanie autonomii funkcjonowania, bez względu na nieprzewidywalne okoliczności. Taki spokój jest ogromną przewagą osobistego systemu zasilania, ponieważ wszelkie wahania cen, dostępności oraz prawidłowego działania w dostawie energii, nie mają tutaj zastosowania.

Co więcej, właściciele mobilnych kryjówek otrzymują możliwość zainstalowania dodatkowych magazynów energii. Odpowiedzialna strategia jeszcze bardziej wzmacnia samodzielność oraz swobodę użytkowania.

Ekonomiczność

Fundamentalnym atutem technologii fotowoltaicznej jest oszczędność, która charakteryzuje się kilkoma poziomami. Przede wszystkim, panele fotowoltaiczne pomagają obniżyć rachunki za energię elektryczną. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy poziom cen ulega dynamicznym zmianom. 

Jednak, ekonomizacja nie polega jedynie na szukaniu oszczędności, ale koncentruje się również na rentowności. Panele słoneczne są doskonałym sposobem na zwiększenie budżetu gospodarzy. W jaki sposób?

Za sprawą akcesoryjnych baterii, ponieważ nadmiar nagromadzonej energii może być przekazywany do zakładu energetycznego. Opcja umożliwia sprzedaż ponadprogramowej mocy w trakcie rozliczenia lub konsumpcję na własne potrzeby w późniejszym okresie. Jest to optymalna forma gospodarowania, która reguluje wykorzystanie w zależności od aktualnego zapotrzebowania domowników.

Co więcej, montaż paneli fotowoltaicznych jest prawdziwą wartością w kontekście prowadzonego biznesu. Informacja na temat takiej formy zasilania jest jednoznaczną manifestacją doświadczenia, świadomości i odpowiedzialności właścicieli obiektu, co przekłada się na rentowność. Wielu podróżników i turystów deklaruje chęć uiszczenia większej zapłaty, gdy mieszkanie korzysta z czystych i naturalnych źródeł.

Siła przyrody

Koncept Tiny House zawiera elementy minimalizmu, prostoty oraz bliskości z otaczającym środowiskiem. Panele słoneczne doskonale wpasowują się w tę filozofię, gwarantując wypoczynek i relaks w czystych oraz dziewiczych warunkach natury.

Fotowoltaika nie generuje szkodliwych substancji i zanieczyszczeń, zapewniając całkowicie odnawialne źródło energii. Wybór paneli słonecznych jest realnym krokiem w stronę integracji z Matką Naturą.

Instalacja paneli słonecznych – o czym należy pamiętać?

Odpowiednia ilość baterii fotowoltaicznych jest nader istotna dla wydajnego i sprawnego systemu energetycznego. Oczywiście, wszelkie szczegóły powinno się skonsultować ze specjalistyczną firmą, ale istnieje kilka uniwersalnych punktów. Elementy produktywnej sieci słonecznej to:

  • Zużycie energii – projektując idealną dietę, konieczne jest poznanie codziennego zużycia kalorii. Tak samo jest w przypadku montaży paneli słonecznych! Aby odpowiedzieć na pytanie, ile baterii trzeba zainstalować, konieczne jest obliczenie podstawowych potrzeb wszystkich domowników. 
  • Lokalizacja obiektu – jest to elementarny składnik całej procedury. Nasłonecznienie obiektu warunkuje otrzymywane rezultaty, a wszelki cień powoduje ograniczenia w generowaniu energii. Właśnie dlatego, warto zmodyfikować umiejscowienie Tiny House, gdy aktualne warunki nie pozwalają na wykorzystanie pełnego potencjału baterii.
  • Powierzchnia dachu – ważne, gdy instalacja paneli skupia się na obszarze dachu. Mimo wszystko, warto pamiętać, że istnieje możliwość instalacji technologii na słupkach lub specjalnie przygotowanym terenie, co ułatwia dostęp do urządzeń i pozwala na montaż większej ilości.
  • Specyfika techniczna – każdy system fotowoltaiczny jest inny. Wybór konkretnej jednostki musi opierać się o realne potrzeby gospodarstwa oraz przeprowadzone wcześniej kalkulacje.

Sprawdź nasz NOWY EBOOK „Obiekty z klimatem – Instagram Handbook”, czyli podręcznik do Instagrama dedykowany obiektom noclegowym.

← Powrót do aktualności