Wskazówki na Slow Weekend – Jedzenie

21 października 2021

Czas na solidną porcję (dosłownie) inspiracji! Organizując szybką wyprawę, bardzo często zapominamy o zaplanowaniu pełnowartościowych, a także smacznych posiłków. Przerwa na uzupełnienie energii jest przecież nieodzownym elementem każdej, nawet najbardziej wciągającej podróży. Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym zjesz wspaniałą strawę, bez utraty klimatu unikalnej ekspedycji. Smacznego!

Lubię, kiedy wszystko idzie zgodnie z planem

Sponsorem nagłówka jest pułkownik John „Hannibal” Smith, czyli bohater popularnego serialu z lat 80- Drużyna A. Jaki jest związek z tematem dzisiejszego artykułu? Czytaj dalej!

Wspomniana postać wręcz uwielbiała sporządzać projekty oraz schematy działania, co przekładało się na skuteczność każdej misji. Nasze zadanie jest nieco mniej ryzykowne, ale wciąż warto uporządkować aspekty dotyczące przyszłych posiłków. Mówi się, że 1 minuta planowania oszczędza 10 minut aktywności, a jest to szczególnie ważne podczas wyprawy z przyjaciółmi lub rodziną, gdy liczy się każda chwila!

Zarys menu oraz sposób przyrządzenia, muszą opierać się o dostępne informacje. Jakie warunki nas czekają? Jakie akcesoria są dostępne w miejscu docelowym, a co warto zabrać ze sobą? Co chcemy spożywać? Ile globtroterów liczy ekipa i jak długo potrwa wyjazd? Wcześniejsze potwierdzenie tych danych zagwarantuje nam uniknięcie stresu oraz chaosu, bez rezygnacji z ulubionego dania.

https://www.zielona-skrzynka.pl

Think inside the box

Każda eskapada  stanowi prawdziwe źródło odpoczynku, relaksu, komfortu, a także rozrywki. Zmaganie się z kuchenką gazową, brak odpowiedniej infrastruktury oraz niezbędnego wyposażenia, może być całkowitym przeciwieństwem wcześniej wymienionych korzyści. 

Co zatem z siatkami zakupów i fast foodem? Weekendowy wyjazd powinien kojarzyć się z pewnego rodzaju celebracją, zmianą otoczenia oraz doświadczaniem nowych wrażeń. Właśnie dlatego kategoria prowiantu i sposób konsumpcji musi zawierać wyrażenie „slow”.

Doskonałym wyborem jest za to dieta pudełkowa, tak popularna w ostatnim czasie. Mnogość oferowanych opcji jest naprawdę okazała, więc bez problemu dopasujemy preferowany wariant do upodobań uczestników, a także potencjalnych alergii lub filozofii żywieniowej. 

Ciekawą alternatywą jest też „zielona skrzynka”, czyli gotowy zestaw warzyw i owoców- prosto od rolnika! Ten ekologiczny kufer modyfikuje się do konkretnej okazji, a wybierać możemy spośród kompozycji śniadaniowej, orientalnej, grillowej i wielu innych.

Co więcej, zaleca się dostrojenie jadłospisu do indywidualnego charakteru wyjazdu. Taka troska o detale zaimponuje grupie i nada niesamowity klimat. Kto wie, być może stworzysz w ten sposób kameralną tradycję.

Podróże kształcą

Wojaże, poza funkcjami wypoczynkowymi, umożliwiają odkrywanie nieznanych lądów, również tych kulinarnych. Obmyślając program zwiedzania, zwróć uwagę na okoliczne restauracje, bary, a także karczmy. Ma to kolosalne znaczenie z dwóch fundamentalnych powodów.

Pierwszym z nich jest krzewienie tradycji i poznawanie kultury regionu. Lokalne potrawy mają niepowtarzalny smak i należą do atrakcji, które należałoby odkryć osobiście. Drugi aspekt jest bardzo praktyczny. Korzystanie z miejscowych punktów gastronomicznych pozwala cieszyć się miejscem, bez przymusu zakładania fartucha. Smacznie, sprytnie, slow!

← Powrót do aktualności